GreenEvo w finale EPSA 2013

GreenEvo, projekt Ministerstwa Środowiska promujący polskie zielone technologie, został doceniony i znalazł się w finale prestiżowego konkursu EPSA 2013 (ang. European Public Sector Award - Europejska Nagroda Sektora Publicznego). Przedsięwzięcie propaguje nowatorskie inicjatywy publiczne państw Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej.

GreenEvo znajduje się obecnie w najlepszej piątce w kategorii „European and National”. Do konkursu zgłoszono w tym roku 230 projektów z 26 państw członkowskich. Zobacz listę finalistów. Zwycięzców poznamy 27 listopada podczas uroczystości, która odbędzie się w Maastricht w Holandii.

Sukces programu GreenEvo pokazuje, że w Ministerstwie Środowiska wiemy, jak skutecznie wspierać prośrodowiskowe, innowacyjne firmy. Program, który zaczynał jako eksperyment, przerodził się w jeden z naszych okrętów flagowych. Pracując z firmami Greenevo, udowadniamy, że skuteczna współpraca administracji publicznej i sektora prywatnego jest możliwa – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Moi koledzy, europejscy ministrowie środowiska, z podziwem mówią o programie GreenEvo, bo jest on po prostu najlepszą wizytówką polskich przedsiębiorców. Ich innowacyjne technologie środowiskowe konkurują z powodzeniem z produktami globalnych firm. I to nie ceną, ale jakością oraz lepszą adaptacją do lokalnych warunków. Jestem pewien, że o firmach działających w GreenEvo będziemy słyszeć coraz częściej i nie tylko w Polsce – dodaje minister Korolec.

Konkurs EPSA jest organizowany od 2007 roku przez Europejski Instytut Administracji Publicznej. Zebrane dotychczas publiczne inicjatywy i projekty tworzą bogatą bazę cennych doświadczeń i wiedzy dla pracowników administracji publicznej państw UE.

Wśród polskich instytucji publicznych nagrodzonych dotychczas w konkursie EPSA znajduje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W 2011 roku otrzymał on wyróżnienie – Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego 2011 (Best Practice Certificate EPSA 2011) za program dopłat do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych.

 

-------

O GreenEvo

GreenEvo to autorski projekt Ministerstwa Środowiska przeznaczony dla polskich, innowacyjnych firm z branży technologii środowiskowych. Celem przedsięwzięcia jest promocja „zielonych” firm na arenie międzynarodowej. Już teraz wiele firm – laureatów GreenEvo sprzedaje z powodzeniem swoje rozwiązania na zagraniczne rynki, m.in. do Japonii, Chin, Niemiec.

Dotychczas odbyły się cztery edycje GreenEvo. W ich ramach zostało wyłonionych 48 laureatów. Zwycięzcom konkursu przysługują liczne formy wsparcia – m.in. bogaty pakiet szkoleń czy produkcja indywidualnych filmów o oferowanych technologiach. Dodatkowo firmy otrzymują możliwość uczestnictwa w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu, a także licznych seminariach, spotkaniach biznesowych oraz konferencjach.

Wróć