4 dni Szczytu Klimatycznego na Stadionie Narodowym - podsumowanie

Cztery pierwsze dni Szczytu Klimatycznego COP19 zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska potwierdzają, że jest to jedna z największych operacji logistycznych na Stadionie Narodowym. W tym czasie uczestnicy szczytu na Stadionie Narodowym wzięli udział w ponad 600 wydarzeniach: konferencjach, spotkaniach i sesjach konsultacyjnych i spotkaniach roboczych w kilkudziesięciu pomieszczeniach specjalnie do tego celu przygotowanych na całym Stadionie Narodowym.

W tego rodzaju wydarzenia szczególnie obfitował czwartek. Tego dnia na stadionie odbyło się prawie ich prawie 200, w pozostałe dni było to około 150 wydarzeń. Obrazuje to skalę przedsięwzięcia realizowanego na Stadionie w okresie 11 – 22 listopada przez 24 godziny na dobę. Przygotowania do Szczytu trwały od początku października.

Każdego dnia Stadion Narodowy gości średnio 5 i pół tysiąca przedstawicieli zagranicznych delegacji, pracowników biur państw z całego świata, członków organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy. W ciągu 4 dni przez wejście główne konferencji klimatycznej na Stadion Narodowy weszło w sumie  22 tysiące osób.  

 

Badanie opinii uczestników Szczytu Klimatycznego

„Najlepsza konferencja klimatyczna od 13 lat” – tak organizację konferencji klimatycznej  na Stadionie Narodowym oceniają uczestnicy szczytu COP19. Chwalone jest  miejsce i dobra organizacja konferencji. Ankietę prowadzona jest codziennie wśród przedstawicieli zagranicznych delegacji, pracowników biur i członków organizacji pozarządowych.

Uczestnicy konferencji podkreślają, że czują się na stadionie bezpiecznie, a obiekt leży blisko centrum, co ułatwia dojazd z i do hoteli. Goście wskazują, że Stadion Narodowy wygrywa porównanie do miejsc gdzie zorganizowano poprzednie konferencje : Katar, RPA czy Dania.  ”To miejsce oryginalniejsze i najfajniejsze” – mówią ankieterom uczestnicy COP19. Przypominają, że „w RPA biura delegacji mieściły się często w garażach, a w Danii w namiocie postawionym na zewnątrz.” Goście na plus organizacji COP19 zapisują miłą, przyjazną i pomocną obsługę. Wszyscy ankietowani podkreślają, że obiekt robi na nich ogromne wrażenie, ale też, że jego rozmiar sprawia, że potrzebowali jednego dnia by go dokładnie poznać. Ogromne wrażenie na gościach Szczytu robią też hale zbudowane na płycie Stadionu przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Nie brakuje jednak  też i uwag odnośnie tego, co można by jeszcze poprawić. Ankiety służą także temu, by reagować na bieżąco na wszelkie uwagi i dodatkowe potrzeby gości. Uczestnicy szczytu proponują aby zwiększyć liczbę taksówek czekających przed stadionem na gości, zwłaszcza wieczorem. Goście zgłaszają też potrzebę zwiększenia wyboru dań wegetariańskich w dostępnym cateringu.

Ankieta będzie przeprowadzana cyklicznie aż do końca trwania konferencji klimatycznej COP19.

Wróć