Zasadźmy razem drzewa!

Serdecznie pragniemy zaprosić Państwa do udziału w dniu 12 listopada 2013 r. w evencie towarzyszącym 19. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC COP19), podczas którego wspólnie posadzimy w okolicach Warszawy 4,5 tysiąca drzew. Współorganizatorem imprezy są Lasy Państwowe.

Powyższy event zakończy akcję sadzenia 9 tysięcy drzew - dokładnie tylu, ilu delegatów przybędzie do Warszawy na konferencję COP19. Sektor transportu należy do największych źródeł gazów cieplarnianych, które przyczyniają się do zmian klimatu. Posadzenie 9 tysięcy drzew to ukłon w stronę natury i wyraz zaangażowania Warszawy w ekologię, który przynajmniej w części zrekompensuje ślad węglowy podróży delegatów z całego Świata.

Wierzymy, że zaproszenie spotka się z pozytywnym odbiorem. Dla chętnych uczestników konferencji zostanie zorganizowany transport o godzinie 10 spod Stadionu Narodowego.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu proszone są o potwierdzenie uczestnictwa na adres m.bugaj@um.warszawa.pl .

 

Foto: Archiwum Klubu Gaja

Wróć