General Motors Poland Sp. z o.o.

Opel z dumą wspiera Konferencję Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC COP19).

W dniach od 11 do 22 listopada 2013 roku w Warszawie odbędzie się kluczowa dla kwestii przeciwdziałania negatywnym zmianom klimatycznym 19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - COP19, której towarzyszyć będzie Spotkanie Stron Protokołu z Kyoto (CMP).

Opel z dumą wspiera to wydarzenie oferując samochody dostawcze Vivaro w wersji osobowej. Jest to jeden z najpopularniejszych samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3 ton, o czym świadczy liczba ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy w Europie. Model ten występuje w szerokiej gamie wariantów fabrycznych (łącznie 42), dzięki czemu skutecznie zaspakaja zróżnicowane potrzeby transportowe.

Dla potrzeb uczestników konferencji COP19 Opel oferuje wersję osobową „Life” z przeszklonym nadwoziem, wyposażony w 6 komfortowych siedzeń dla pasażerów. Oferowana wersja jest napędzana silnikiem 2.0 CDTI o mocy 84 kW/114 KM z przyjazną dla środowiska technologią „ecoFLEX”.

Wsparcie Opla dla Konferencji Klimatycznej COP19 jest logiczną konsekwencją wieloletnich dążeń do udoskonalania istniejących rozwiązań technologicznych i poszukiwania nowych koncepcji w zakresie produkcji coraz bardziej ekologicznych samochodów. Troska o środowisko naturalne jest dla Opla kluczowa na każdym etapie działalności, począwszy od projektowania, poprzez produkcję oraz użytkowanie samochodów. Wszystkie samochody Opla spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony środowiska. Firma stale udoskonala swoje produkty pod kątem zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery czy też przygotowania do recyklingu pojazdów. Opel jest też aktywny w poszukiwaniu alternatywnych źródeł napędu, w tym silników na gaz, takich jak LPG czy CNG, zapewniających zmniejszoną emisję dwutlenku węgla. Nasza firma wprowadziła na rynek europejski i polski samochód elektryczny o rozszerzonym zasięgu Opel Ampera oraz pracuje nad rewolucyjną koncepcją pojazdów napędzanych na wodór.

W Polsce doskonałym potwierdzeniem działań Opla są osiągnięcia zakładu produkcyjnego General Motors Manufacturing Poland. Gliwicka fabryka zużywa najmniej energii na jeden wyprodukowany samochód w koncernie General Motors, który jest właścicielem marki Opel. Nowoczesny system zarządzania energią wdrożony w gliwickim zakładzie, umożliwił wzrost wydajności instalacji energetycznych średnio o ponad 30% bez potrzeby ich rozbudowy. Efektem tych działań było zwiększenie produkcji, bez zwiększenia poboru energii elektrycznej, a co za tym idzie redukcja emisji dwutlenku węgla o 40 tysięcy ton w skali roku. Potwierdzeniem znakomitych efektów środowiskowych w zakładzie w Gliwicach jest  nagroda Ministra Środowiska dla zespołu naukowo-badawczego zakładu z Gliwic, realizującego we współpracy z Politechniką Śląską projekt „Racjonalizacja zużycia energii cieplnej i elektrycznej na drodze zarządzania energią z procesów technologicznych”.