Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.

„Kaspersky Lab Polska popiera działania związane z ekologią oraz ogólną dbałością o środowisko naturalne, w związku z czym jesteśmy dumni, że mamy możliwość wspomóc tak ważne wydarzenie, jakim bez wątpienia jest Konferencja Klimatyczna COP19/CMP19. Dominującym kolorem w naszych firmowych barwach jest zielony, dbamy o czystość środowiska cyfrowego na całym świecie i dlatego cieszymy się, że możemy zaangażować się w przedsięwzięcie, które przenosi te wartości na znacznie wyższy poziom – na tematykę czystego środowiska naturalnego” – powiedział Andrzej Pilarz, prezes Kaspersky Lab Polska sp. z o.o.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. działa w ramach grupy kapitałowej Kaspersky Lab, jednego z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań bezpieczeństwa IT na świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu technologii i produkcji oprogramowania zabezpieczającego przed szkodliwym oprogramowaniem i atakami internetowymi. Obecnie Kaspersky Lab zatrudnia ponad 2 700 wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Firma posiada biura terytorialne w 30 krajach, a jej produkty i technologie chronią ponad 300 milionów użytkowników oraz ponad 250 tysięcy klientów korporacyjnych na całym świecie. Firma oferuje szeroki wachlarz produktów i rozwiązań dla rożnych rodzajów klientów - od użytkowników indywidualnych po korporacje.

Jako polskie przedstawicielstwo Kaspersky Lab firma Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. istnieje od 2000 r. Od początku firma postawiła na profesjonalny rozwój swoich serwisów internetowych co zaowocowało otrzymaniem prestiżowego wyróżnienia
„e-Diament Forbes & onet.pl 2011” za najlepszą stronę internetową w województwie śląskim oraz na budowanie silnej sieci partnerów i dystrybutorów w całej Polsce, dla których są organizowane co roku specjalne konferencje. Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. kładzie duży nacisk na edukację użytkowników komputerów i internetu. Firma publikuje wiele artykułów merytorycznych, które pozwalają nawet niezaawansowanym użytkownikom na zaznajomienie się z podstawami współczesnych zagrożeń cybernetycznych i metodami walki z nimi. Prowadzony przez firmę, unikatowy w skali kraju i dostępny całkowicie bezpłatnie, serwis SecureList.pl to uaktualniana na bieżąco skarbnica informacji o bezpieczeństwie, a publikowane tam treści są regularnie cytowane przez media w całej Polsce.

Kaspersky Lab Polska sp. z o.o. stawia na pełną niezależność - personel firmy tworzy wszelkie zasoby niezbędne do wprowadzania na polski rynek najnowszych technologii i produktów bezpieczeństwa IT oraz prowadzenia badań nad nowymi zagrożeniami.